آموزش اچ تی ام ال 5

سلام به همه همراهان آی کیو کُد، بالاخره به بخش بی نظیر خودمون نزدیک تر شدیم. قبل از هرچیز برای دیر به دیر شدن پست ها معذرت خواهی می کنم و میریم که با یک آموزش صفر تا صد یعنی آموزش html5 از صفر تا صد همراه بشیم!

‌ ‌

HTML اصلا چی هست؟

(Hyper Text Markup Language) یا “زبان نشانه گزاری فرا متنی”، زبانی است که به وسیله آن اسکلت اصلی وب سایت ها ساخته می شود، و در یک زبان استاندارد برای وارد شدن به دنیای وب است. تقریبا از سال ۲۰۱۴ به بعد HTML5 توصیه شده است و ما به یادگیری آن می پردازیم(توضیحات اضافه حذف شده است).

چه قرار است یاد بگیریم؟

اگر از کجا شروع کنیم؟ را خوانده باشید، می توانید اطلاعات کامل تری کسب کنید. ما قرار است در این دوره با تمام نکات اچ تی ام ال ۵ آشنا بشیم، اونم طوری که بشه مستقیم باهاش شروع به کار کنیم.

اصلا چرا این زبان را یادبگیرم؟

معلومه! چون زبان اچ تی ام ال ( در طراحی وب ) یک زبان اصلی است و کسی که قصد شروع کردن برنامه نویسی ( کدنویسی ) وب را دارد باید از زبان فوق العاده ساده ای همانند HTML شروع کند.

چه تفاوتی میان HTML و HTML5 هست؟

در اصل این دو نسخه های متفاوتی از یک زبان هستند! و هنگامی که ما حرف از HTML می زنیم در واقع منظورمان همان HTML5 (و برعکس) است. پس هرگز فکر نکنید این دو با هم متفاوت هستند.

آموزش html5 از صفر تا صد

آخرین بروزرسانی این مطلب :

  • بروزرسانی تصویر مطلب
  • افزایش سطح مطلب

‌ ‌

آی کیو کد – نگارش دوم

توسط
سینا نیک

دیدگاهتان را بنویسید