کاربرد Reset چیست

خوب پس از سال ها دوباره یه پست جذاب داریم اونم مخصوص آی کیو ها 🙂 تو این پست قراره کاربرد ریست در استایل رو برسی کنیم.

‌‌ ‌

خوب چون شما که داری این پست رو می خونی خودت آی کیو هستی پس از توضیح اینکه استایل چی هست و کاربردش چیه و چرا اصلا ما هی از کلمه Style حرف می زنیم و … بماند، ولی ما بحث Reset رو کامل اینجا توضیح دادیم پس بخون و نظر هم یادت نره!

‌ ‌

علت استفاده از ریست ( Reset ) چیست؟!

برای درک این موضوع ما باید به موضوع تفاوت نمایش وب سایت در مرورگر های مختلف اشاره کنیم! همونطور که شما آی کیو ها تا الان حتما بهش برخوردید ( یا خواهید خورد ) وب سایت طراحی شده توسط شما در برخی مرورگر ها درست نمایش داده می شود، اما در برخی نسخه ها یا مرورگر های دیگر کاملا وب سایت به هم ریخته است!

‌ ‌

اما چطور همچین چیزی اتفاق می افتد ؟

‌ ‌

علت این موضوع کاملا واضح است! زیرا تمامی مرورگر ها از یک موتور برای گردآوری ( Compile ) کد های نوشته شده توسط شما استفاده نمی کنند!

‌ ‌

و همین تفاوت باعث ایجاد این مشکل می شود.‌

اما راهکار حل این مشکل چیست ؟

‌ ‌

استفاده از ریست کاربرد حل مشکل شماست!

حالا به نظرم مشخص شد که کاربرد فایل ریست چی هست!

‌‌ ‌

ما از ریست برای هماهنگ کردن مرورگرها با یکدیگر استفاده می کنیم. یعنی کاری می کنیم که تمام مرورگرها وب سایت ما را به یک شکل نشان دهند.

‌ ‌

فایل ریست در واقع از زبانی غیر از CSS استفاده نمی کند! و شامل همان استایل های معمولی است که شما ممکن است حتی به صورت دستی هم به وب سایت خود داده باشید.

‌ ‌

این لینک یک فایل ریست را نشان می دهد که با لینک کردن آن به وب سایت خود شاهد ایجاد تغییرات کمی در وب سایت هستید اما با استفاده از آن وب سایت شما در تمامی مروگر ها به یک شکل نمایش داده می شود.

‌ ‌

پایان پست کاربرد Reset در استایل

‌ ‌

توسط
سینا نیک

پاسخی بگذارید